Wykonujemy prawie wszystkie operacje z zakresu chirurgii miękkiej, okulistyki, stomatologii, a także zabiegi ortopedyczne oraz operacje na otwartej klatce piersiowej. Operacje ortopedyczne i okulistyczne wykonuje chirurg z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym.
Podczas każdego zabiegu zapewniamy monitoring parametrów życiowych pacjenta, płynoterapię, w razie potrzeby tlenoterapię. Każdy zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach.
Po uzgodnieniu z Państwem przed większością zabiegów wykonujemy badania krwi, aby wykluczyć utajoną niewydolność nerek czy wątroby i tym samym zmniejszyć ryzyko wprowadzenia zwierzęcia w narkozę. Badania krwi są konieczne przede wszystkim u starszych zwierząt, u których często dochodzi do zmniejszenia wydolności narządów. U zwierząt, u których istnieją podejrzenia występowania choroby serca przed operacją wykonujemy badania kardiologiczne.
Wydajemy Państwu zwierzę zawsze po całkowitym wybudzeniu, do czasu wybudzenia zwierzę pozostaje pod naszą opieką w szpitalu.
ZNIECZULENIE WZIEWNE
Rodzaj zastosowanego znieczulenia zawsze uzgadniamy z Państwem przed zabiegiem.
W przypadku psów w naszej przychodni mamy do dyspozycji dwa rodzaje znieczulenia: znieczulenie infuzyjne (popularny zastrzyk) oraz znieczulenie wziewne. U kotów proponujemy znieczulenie infuzyjne na różnych środkach znieczulających.
Mogą Państwo zdecydować się na system znieczulenia wziewnego - jeden z najbezpieczniejszych i obarczony mniejszymi skutkami ubocznymi dla zdrowia zwierzęcia niż tradycyjna narkoza (popularny zastrzyk domięśniowy lub dożylny).
po takim znieczuleniu zwierzę nie słania się na nogach całymi godzinami, jak ma to często miejsce po znieczuleniu infuzyjnym (popularny zastrzyk). Proces wybudzania następuje znacznie szybciej.
najbezpieczniejsza metoda znieczulenia
gaz jest pobierany i wydalany przez układ oddechowy, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad jego dawkowaniem i uzyskujemy szybką reakcję organizmu na zmiany stężenia
przed każdym znieczuleniem intubujemy pacjenta, co w przypadku zagrożenia pozwala nam na szybkie prowadzenie oddechu wspomaganego i tlenoterapii
ten rodzaj znieczulenia może być stosowany również u starszych zwierząt, a nawet przy uszkodzeniach narządów wewnętrznych, ponieważ gaz nie jest wydalany przez wątrobę czy nerki, jak ma to miejsce przy tradycyjnym znieczuleniu
znieczulenie wziewne umożliwia przeprowadzenie kolejno kilku zabiegów po sobie w niewielkich odstępstwach czasowych